Sunday , October 1 2023
Home / ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ / ସମୀର ଟିଭିଏସରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଗାଡିର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ସମୀର ଟିଭିଏସରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଗାଡିର ଶୁଭାରମ୍ଭ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୩/୦୯/୨୦୨୩(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର କେଶପୁର ବଜାରସ୍ଥିତ ସମୀର ଟିଭିଏସରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଗାଡିର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ଗଡାସ୍ଥିତ  ଚଣ୍ଡିଆ ପ୍ୟାଲେସ ପରିସରରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଗ୍ୟାରେଜମାଲିକ ଓ ମେକାନିକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଟିଭିଏସ ମୋଟର କମ୍ପାନୀର ଦକ୍ଷ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ମନମୋହନ ଯାଦବ ଯୋଗଦେଇ ବିଏସ-୬ ଗାଡି ବାବଦରେ ସହଜ ଓ ସରଳ ଉପାୟରେ ବିଶେଷ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜର ସୁବ୍ରତ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଇଭି ଗାଡିର ବିଶେଷତଃ ଭଏସ ଆସିଷ୍ଟା, ବ୍ଲୁଟୁଥ, ନାଭିଗେସନ, ପାର୍କିଂ ମୋଡରେ ଫରୱାର୍ଡ ଓ ରିଭର୍ସ  ଇତ୍ୟାଦି ରଖାଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝାଇଥିଲେ । ଏହା କିପରି ଚାଳକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପଯୋଗ ହୋଇପାରିଛି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ବୁଝାଇଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ତଥା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟିଭିଏସ ମୋଟର କମ୍ପାନୀର ନୂତନ ଗାଡି ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଟିଭିଏସ ଆଇକୁ୍ୟବ୍ କୁ ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଶେଷରେ ସମୀର ମୋଟର୍ସର ଡାଇରେକ୍ଟର ସମୀର କୁମାର ଚାନ୍ଦ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ କମ୍ପାନୀର ଇଭି ଲଂଚ ହୋଇଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ପ୍ରଦୁ୍ୟଷଣମୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଏକ ଗ୍ରୀନ ଜୋନରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାନେଜର ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ବେହେରା, ସୁଶାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, ବଳରାମ ସେଠୀ, ନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା, ଅନିଜା ଜେନା, ଦିପ୍ତିମୟୀ ସେଠୀ, ସୋନାଲି ଦାସ, କ୍ଷିତିଶ କର, ସନାତନ ମଲ୍ଲିକ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ସେଠୀ, ସମାପ୍ତି ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *