Friday , December 9 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ୩ ଦିନିଆ ମାଗଣା ଅଙ୍ଗ ଏବଂ କାଲିପର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ଶିବିରର ଉଦଘାଟିତ

୩ ଦିନିଆ ମାଗଣା ଅଙ୍ଗ ଏବଂ କାଲିପର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ଶିବିରର ଉଦଘାଟିତ

କଟକ,୨୪/୦୯/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଦେବାଶିଷ ରଥ)- ଆଜି ୨୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ ରେ ଅଗ୍ରବଂଶୀଙ୍କ ୩ ଦିନିଆ ମାଗଣା ଅଙ୍ଗ ଏବଂ କାଲିପର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ଶିବିର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଶ୍ରୀ ଆଗ୍ରସେନ୍ ଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ୫୧୪୬ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଅଗ୍ରବଂଶୀଙ୍କ ୩ ଦିନିଆ ମାଗଣା ଅଙ୍ଗ ଏବଂ କାଲିପର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ଶିବିରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି ।  ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ କଟକ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର ମେୟର ଶ୍ରୀ ସୁଭାଷ ସିଂ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ରବଂଶୀଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ଭାବରେ ଅଗ୍ରଭାଗୀ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶ ପ୍ରସାଦ ଜୀ କାଣ୍ଡୋଇ, ସ୍ମମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଶିଷ୍ଟ ସାମ୍ବାଦିକ ଶ୍ରୀ ଅରୁଣ ପଣ୍ଡା, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଶ୍ରୀ ମୋହନଲାଲ ଜୀ ସିଙ୍ଗିଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଗଣମାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ଗଣମାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଗ୍ରବଂଶୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶିବିରକୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ।

ଟିମ୍ ଅଗ୍ରବଂଶୀ ୧୬୦ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ଶିବିରର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧୭୨ ଜଣ ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତି ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଦିନିକିଆ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ୨୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ ରେ ଅଙ୍ଗ ଫିଟ୍ କାମ ସହିତ ଏକ ବିଶାଳ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରାଯିବା ସହିତ ଅଙ୍ଗପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗର ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରାଯିବ।୨୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ ରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅଙ୍ଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ଏବଂ ଅଙ୍ଗପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ ସହିତ କିପରି ଚାଲିବ ଏବଂ ଅଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକୁ କିପରି ବଜାୟ ରଖାଯିବ ଏବଂ ମହାରାଜା ଅଗ୍ରସେନଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ସକାଳ ୧୦.୩୦ ରେ ପାଳନ କରାଯିବ ।

ଉଦଘାଟନ ସମାରୋହରେ ଅନେକ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ଶିବିରର ମହାନ ସଫଳତା ପାଇଁ ଟିମ୍ ଅଗ୍ରବଂଶୀ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି । ଗଣମାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଦୀନେଶ ଯୋଶୀ, କିଶନ ମୋଦୀ, କମଲ ସିକାରିଆ, ମଦନଲାଲ କଭାଟିଆ, ଅଶୋକ ଶର୍ମା, ସୁଭାଷ କେଡିଆ, ଉଷା ଲଡସରିଆ ପ୍ରମୁଖ ଙ୍କ ସମେତ  ଅଗ୍ରବଂଶୀ ର ବହୁ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

Leave a Reply

Your email address will not be published.