Monday , June 5 2023
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ମରଣାନ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ୫ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ମରଣାନ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ୫ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୪/୦୯/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଏକ ମରଣାନ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମ୍ୟାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ପୂଜା ଷଡଙ୍ଗୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପରମେଶ୍ୱର ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ୫ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନାରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି । ଜୋରିମାନା ଅନାଦେୟ ଅଧିକ ୬ମାସ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଅଦାଲତ ତାଙ୍କ ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ମାମଲାର ବିବରଣୀରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଆଳି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଡୁଆ ଗ୍ରାମର ଅଭିଯୁକ୍ତ ପରମେଶ୍ୱର ପାତ୍ର ସେହି ଗ୍ରାମର ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ପାତ୍ରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଅଶ୍ଳିଳ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରୁଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତା ରହିଥିଲା । ଗତ ୨୦୧୪ମସିହା ଜୁନମାସ ୨୫ତାରିଖ ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୯ଟା ସମୟରେ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ପରମେଶ୍ୱର ଘର ନିକଟକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଚସା ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପରମେଶ୍ୱର ଏକ ଲୁହା ପାଇପ୍ ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପରମେଶ୍ୱର ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ଜୀବନରେ ମାରିଦେବା ଉଦେଶ୍ୟରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଫଳରେ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିଯାଇ ପ୍ରବଳ ରକ୍ତସ୍ରାବ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ସାନଭାଇ ଦିପଙ୍କର ଓ ତାଙ୍କ ବଡବାପା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପରମେଶ୍ୱର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଏନେଇ ଆଳି ଥାନାରେ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଥାନା କେଶ ନମ୍ବର ୧୫୪/୨୦୧୪ରେ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧି ଆଇନର ୩୨୩,୨୯୪ ଓ ୩୦୭ଦଫାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର ସମୟରେ ୭ଜଣ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମ୍ୟାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ସମସ୍ତ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରମାଣକୁ ଭିତିିକରି ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଆଇ.ପି.ସି.ର ୩୦୭ ଦଫାରେ ଉପରୋକ୍ତ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରବ୍ଲିକ ପ୍ରସିକୁ୍ୟଟର ରମାକାନ୍ତ ସ୍ୱାଇଁ ଅଦାଲତରେ ମାମଲାର ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

Leave a Reply

Your email address will not be published.