Wednesday , May 31 2023
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ପାଟକୁରା ଯୁବନେତା ସ୍ୱର୍ଗତ ନଣ୍ଡା ପରିଜା ଙ୍କ ୨ୟ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ସଭା

ପାଟକୁରା ଯୁବନେତା ସ୍ୱର୍ଗତ ନଣ୍ଡା ପରିଜା ଙ୍କ ୨ୟ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ସଭା

ନଣ୍ଡା ପାଇଁ ସବୁଦିନେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ସଭା କଲେ ବି କମ ହୋଇଯିବ- ମନ୍ତ୍ରୀ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ
ପାଟକୁରା, ,୦୧/୦୯/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ଦକ୍ଷ ସାହାସୀ ଓ ପରୋପକାରୀ ଯୁବନେତା ସ୍ୱର୍ଗତ ଦିପ୍ତିକାନ୍ତ ପରିଜା ଓରଫ ନଣ୍ଡା ଙ୍କର ଆଜି ୨ୟ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଅବସରରେ ଏକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ସଭା ସାନଅଢଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତର ଅରିଲୋ ଗ୍ରାମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହିସଭାରେ ପାଟକୁରାର ପୁର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅତନୁସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ସ୍ୱର୍ଗତ ପରିଜା ଙ୍କ ଫଟୋ ଚିତ୍ରରେ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ପ୍ରଦାନ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଅର୍ପଣ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ରାଜନୀତି ଜୀବନରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ପରୋପକାରୀ ଓ ଦୁଃସାହାସୀ କର୍ମି ଯୁବନେତା ସ୍ୱର୍ଗତ ଦିପ୍ତିକାନ୍ତ ପରିଜା ଓରଫ ନଣ୍ଡା ର ସବୁଦିନେ ସ୍ମୃତିଚାରଣକଲେ ବି ତାହାପ୍ରତି କମ ହୋଇଯିବ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ ବିଜୁଜନତା ଦଳ ର ଯେତେବେଳେ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ରେ ନିଅଁ ପଡିଥିଲା ସେଥିରେ ପ୍ରଥମ ଇଟା ଖଣ୍ଡେ ନଣ୍ଡା ହିଁ ପକାଇଥିଲା ।ରାଜନୀତିରେ ସଚୋଟ୍ ପଣିଆ ଓ ଆନୁଗତ୍ୟ ଗୁଣରେ ନଣ୍ଡାପରି ପିଲା କେଉଁଠାରେ ଖୋଜି ପାଉନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ନଣ୍ଡା କେବଳ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀ ନୁହେଁ ସେ ସାରା ଓଡିଶାର ନେତୃମଣ୍ଡଳୀ ମାନଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ସୁସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ । ନଣ୍ଡା ଜଣେ ଏପରି ପରୋପକାରୀ କର୍ମି ଥିଲା ତା ପ୍ରତି ସମସ୍ତଙ୍କର ଭଲପାଇବା ଥିଲା ଓ ଭୟ ବି ଥିଲା । ତେଣୁ ଦିପ୍ତିକାନ୍ତ ପରିଜା ଓରଫ ନଣ୍ଡା ନାମରେ ଏକ ସ୍ମୃତି କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ନଣ୍ଡାର ସାହାସିକତା ,ପରୋପକାରିତା ଓ ଦକ୍ଷ ରାଜନୈତିଜ୍ଞ ହେବାପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆଜିର ଦିନରେ ଉତ୍ତର ପିଢିମାନଙ୍କୁ ଏହି କମିଟି ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନାୟକ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିଲେ । ଏହି ସଭାକୁ ଯୁବନେତା ତଥା ପାଟକୁରା ପଞ୍ଚାୟତର ସମିତିସଭ୍ୟ ରାକେଶ ମହାପାତ୍ର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ପୁର୍ବତନ ସଭାପତି ବିପିନ ବିହାରୀ ସାମଲ, ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ସଭାପତି ସଂଜୟ ଲେଙ୍କା, ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନାୟକଙ୍କର ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ପ୍ରତିନିଧି ଗଙ୍ଗାଧରପରିଡା, ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି , ଗରଦପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଦିଲିପ ପଣ୍ଡା, ରବିନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର , ଅଶୋକ ଜେନା, ଭୁବନମୋହନ ଜେନା, ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ବିଚିତ୍ର ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ନାୟକ, ସମାଜସେବୀ ନରୋତ୍ତମ ପରିଡା, ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ଆତ୍ମାର ସଭାପତି ବସନ୍ତ ମହାପାତ୍ର , କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମୋ ପରିବାର ସମ୍ପାଦକ ନିରଂଜନ ପଣ୍ଡା , ସରପଞ୍ଚ ସନ୍ତୋଷ ମହାଳୀ, ଅଟଳବିହାରୀ ଜେନା, ଅଧ୍ୟାପକ ରମାକାନ୍ତ ପାଣି , ସମିତିସଭ୍ୟ ଦିଲିପ କମାର ସାହୁ, ସମିତିସଭ୍ୟ ସତ୍ୟଜିତ ସାହୁ , ମିର ଗୁଲାମ ଜିଲାନୀ , ସାନଅଢଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଅଭୟ ମଲ୍ଲ ଓ କିଶୋର ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ୱର୍ଗତ ପରିଜାଙ୍କର ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ ।ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ହେମନ୍ତ ଦାସ, ସତ୍ୟରଂଜନ ମହାନ୍ତି , ଆକାଶ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳାନାରେ ସହ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

Leave a Reply

Your email address will not be published.