Thursday , September 29 2022
Home / ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ / କୋଲକାତା ଇଣ୍ଡିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ଶୋ 2023 ଆୟୋଜନ କରିବ

କୋଲକାତା ଇଣ୍ଡିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ଶୋ 2023 ଆୟୋଜନ କରିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସାମୁଦ୍ରିକ ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନି ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ (MPEDA), ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ରପ୍ତାନିକାରୀ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (SEAI) ର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତର ଅଦ୍ଭୁତପୂର୍ବ ପଦକ୍ଷେପ ଏହାର ସମସ୍ତ ଦିଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ | ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ 15 ଠାରୁ 17 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହରରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ଶୋ (IISS) ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ |

ଆଜି ଏଠାରେ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ MPEDA ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡକ୍ଟର କେ ଏନ ରାଘବନ୍ ଏବଂ SEAI ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଜଗଦୀଶ ଫୋଫାଣ୍ଡି ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଡକ୍ଟର ରାଘବନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଲକାତାର ବିସ୍ତୃତ ବିଶ୍ବ ବଙ୍ଗଳା ମେଲା ପ୍ରଙ୍ଗାନରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦୁଇ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଇଭେଣ୍ଟ ଭାରତୀୟ ରପ୍ତାନିକାରୀ ତଥା ଦେଶର ସାମୁଦ୍ରିକ ଦ୍ରବ୍ୟର ବିଦେଶୀ ଆମଦାନୀକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇବ।

“ଏହା ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ଏବଂ ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଯନ୍ତ୍ର, ପ୍ୟାକେଜିଂ ସିଷ୍ଟମ, ଉପାଦାନ ଡିଲର ଏବଂ କୋଲ୍ଡ ଚେନ ସିଷ୍ଟମ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ | ଏଥିସହ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ ଏବଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ /ପରୀକ୍ଷଣ ବିଭାଗ ପରି ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଖୋଲିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନୂତନ ଉପାୟକୁ ଚିହ୍ନିବାଏବଂ ବିଶ୍ଵ ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଏବଂ ଉତ୍ପାଦର ପରିଚୟ ଦେବା ପାଇଁ ବିପୁଳ ପରିସର ପ୍ରଦାନ କରେ | ଅନ୍ୟ ଏକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ପ୍ରାଥମିକ ଉତ୍ପାଦନ, ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଏବଂ ପରିବହନ ପରି ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ସମଗ୍ର ମୂଲ୍ୟ ଶୃଙ୍ଖଳରେ ସ୍ଥିରତା ପ୍ରତି ଦେଶର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଆଲୋକିତ କରିବା | ଏହା ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଏବଂ ଟ୍ରେସେବିଲିଟି ଏବଂ ରପ୍ତାନି ପାଇଁ ଉତ୍ପାଦ ସହିତ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗରେ ନୂତନ କ ଶଳ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାରବିମର୍ଶ କରିବ |

ଶ୍ରୀ ଫୋଫାଣ୍ଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଭାବରେ ଆଇଆଇଏସ୍ଏସ୍ ଉଭା ହୋଇଛି। “IISS 2023 ଦେଶର ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁସରଣ କରାଯାଉଥିବା ବୈଷୟିକ ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସ୍ଥାୟୀ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଆଲୋକିତ କରିବ | ମତ୍ସ୍ୟ ଓ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରର ସହଯୋଗରେ ଭାରତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଏହାକୁ ସ୍ଥାୟୀ ଲିଗରେ ବଡ଼ କରିପାରିଛି | ଏଥିସହ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଶିଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ ପାଇଁ ଏହାର ବୈଷୟିକ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ଚାହିଁଥାଏ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ 350 ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟଲ୍ 7,000 ବର୍ଗ ମିଟର ଉପରେ ବିସ୍ତାର ହେବ, ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଏବଂ ଆଇଟି ସହାୟକ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଉପରେ ଆଧାରିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ ପାଇଁ ଶକ୍ତି-ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ | ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୈଷୟିକ ଅଧିବେଶନ ମଧ୍ୟ ହେବ |

ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣକାରୀ, କ୍ରେତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆନୁସଙ୍ଗିକ କ୍ଷେତ୍ରର ହିତାଧିକାରୀ ଭାରତ ତଥା ଭାରତ ବାହାରର କ୍ଷେତ୍ରଗୁଡିକ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ। ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାରସ୍ପରିକ ଟାଇ-ଅପ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିବା ଦେଶରୁ କ୍ରେତା ପ୍ରତିନିଧୀ ରହିବା ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି।

ଡକ୍ଟର ଏମ କାର୍ତ୍ତିକେୟାନ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, MPEDA; ଶ୍ରୀ କେ ଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ, ସଚିବ MPEDA; ଶ୍ରୀ ରାଜଶ୍ରୀ ବାନାର୍ଜୀ, ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ SEAI – ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ; ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ MPEDA ର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ, ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ SEAI ର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

2021-22 ମସିହାରେ, ଭାରତ 7.76 ବିଲିୟନ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ମୂଲ୍ୟର 13,69,264 ଟନ୍ ସାମୁଦ୍ରିକ ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନି କରି ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବକାଳୀନ ଉଚ୍ଚ ରପ୍ତାନିକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲାବେଳେ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଉତ୍ପାଦନ ଏକ ମିଲିୟନ୍ MT ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା | ବହୁମୁଖୀ ରଣନୀତି ସହିତ, ସମୁଦ୍ରରୁ ଧରାଯାଉଥିବା ଜଳଚର ଏବଂ ଚାଷ  କରାଯାଉଥିବା ଜଳଚର ରପ୍ତାନି କାରବାର ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 15 ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାରରେ ପହଞ୍ଚିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ସ୍ଥାୟୀ ମତ୍ସ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ, ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ ଏବଂ ବିବିଧକରଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଳଚର ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ରପ୍ତାନି ପାଇଁ ଏକ ମହତ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

IISS 2023 ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ୱେବସାଇଟ୍ www.indianseafoodexpo.com ରେ କରାଯାଇପାରିବ, ଯାହା ଷ୍ଟଲ୍ ଏବଂ ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ଅନଲାଇନ୍ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ପାଇଁ ଖୋଲା ଅଛି |

ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ, ପାନାମପଲ୍ଲୀ ନଗର, କୋଚିରେ +914842321722 କିମ୍ବା ଇ-ମେଲରେ: iiss@mpeda.gov.in, pub@mpeda.gov.in ରେ MPEDA ର ମାର୍କେଟ ପ୍ରମୋସନ ବିଭାଗ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.