Friday , September 29 2023
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ – ଶୁଖିଲା ଭୋଗକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର

ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ – ଶୁଖିଲା ଭୋଗକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୭/୦୬/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )- ଏଣିକି ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଓ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମିଳିତ ଭାବେ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ କାମରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦର ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ କିପରି ସୁବିଧାରେ ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ଘରକୁ ମହାପ୍ରାସାଦ କିଣି ନେଇ ପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ତେବେ ମହାପ୍ରସାଦରେ ଶୁଖିଲା ଭୋଗକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଭିତ୍ତିରେ ସାମିଲ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଟର୍ମିନାଲ ଭିତରେ ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡିଜାଇନ୍ ର ଆଉଟ୍ ଲେଟ୍ କରାଯିବ। ଯେଉଁଠି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କପାଇଁ ଶୁଖିଲା ମହାପ୍ରସାଦ ଭୋଗକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଡିଜାଇନରେ ପ୍ୟାକିଂ କରି ଉପହାର ପାଇଁ ସଜାଯିବ। କାର ପାର୍କିଂ ଅଞ୍ଚଳରେ ବି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଫୁଡ କୋର୍ଟ କରାଯିବ। ଯେଉଁଠି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିବ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ବିମାନ ବନ୍ଦର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ କଳିଙ୍ଗ ସ୍ଥପତିର ନିଦର୍ଶନ ସ୍ୱରୂପ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯିବ। ବାହ୍ୟ ଚାକଚକ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ଐତିହ୍ୟର ଝଲକ ରହିବ। ସେହିପରି ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ବାଲୁକା କଳାକୁ ସାମିଲ କରାଯିବ। ମାସକୁ ଥରେ ଏହି ବାଲୁକା କଳା ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ। ଏହାସହ ପଟ୍ଟଚିତ୍ର ଓ ଓଡ଼ିଶାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପାରମ୍ପରିକ ଚିତ୍ରକଳାକୁ ରଖାଯିବ। ଟର୍ମିନାଲ ବିଲଡିଂର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚିତ୍ରସବୁ ଶୋଭା ପାଇବେ। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *