Thursday , May 26 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଗାଁ କୁ ଫେରିଲା ପୁଣି ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଙ୍କ ମୃତ ଦେହ

ଗାଁ କୁ ଫେରିଲା ପୁଣି ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଙ୍କ ମୃତ ଦେହ

କଲାହାଣ୍ଡି ,୧୪/୦୫/୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ ସିଂହ)-ସରକାର ଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି କେବେ ପଡିବ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ । ଦୁଃଖର ଅନ୍ତ ହେବ କେବେ ? କଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଛାଡିବାର ନାଁ ଧରୁନି । କେତେବେଳେ ଦଲାଲ ମାନଙ୍କ ଶୋଷଣର ଶିକାର ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ଠିକାଦାର ଙ୍କ ନିର୍ୟାତନାରେ ନିରିହ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ , ଆଉ କେବେ ପୁଣି ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଫେରୁଛି ଗାଁ କୁ । ଏଭଲି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ସିଉନୀ ଗ୍ରାମର ଗଜେନ୍ଦ୍ର ନାଏକ । ଗତ ଦେଢ଼ମାସ ତଲେ ପରିବାର ର ଆର୍ଥିକ ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ନିଜ ଭିଟାମାଟି ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ବେଙ୍ଗାଲୋର ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ କୁମଲଗଡ ଗେରପାଲିଆ ରେ ଏକ ପ୍ରଭା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ନାମକ ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥାରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ହେଲେ ପ୍ରତିଦିନ ଭଲି ସେଦିନ ମଧ୍ୟ କାମକୁ ବାହାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବାଟରେ ଜଗି ରହିଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ । ଆଉ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଗଜେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ରାତିରେ ପରିବାର ପାଖକୁ ଖବର ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଆଜି ବେଙ୍ଗାଲୋର ରୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅର ଦୁର୍ଘଟଣା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ବୃଦ୍ଧ ବାପା ମାଁ ସହ ପୁରା ପରିବାର ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଃଖି ପରିବାରକୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି। ଓଡିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଗଠନରେ ଗଜପତି କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ଦେବଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର , ୨୫/୦୫/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )-: ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଗଠନର ଅନ୍ୟତମ ସୂତ୍ରଧର, ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *