Saturday , August 13 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ବାଗଦେବୀ କଳାମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସସ୍ମିତା ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବାଗଦେବୀ କଳାମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସସ୍ମିତା ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,୨୭/୦୩/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭରତପୁର ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହରିଡାଦଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ବିଶିଷ୍ଟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସସ୍ମିତା ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଏକାଦଶାହରେ ଏକ ସ୍ମୃତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଓ ଭଜନ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ସତ୍ୟପ୍ରିୟ ଦାସଙ୍କ ପୌରହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଜିଲ୍ଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ରାଜେଶ ଦାସ, ସଂଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ରଞ୍ଜନ ବେହୁରା, ଜିଲ୍ଲା କଳାକାର ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ମହେଶ ପାଢୀ, ପୂର୍ବତନ ଭରତପୁର ସରପଂଚ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରମୁଖ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଯୋଗଦେଇ ସ୍ୱର୍ଗତା ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ । ସ୍ୱର୍ଗତା ସ୍ୱାଇଁ ଜିଲ୍ଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ବାଗଦେବୀ କଳାମନ୍ଦିରର ଜଣେ ସଫଳ ଗାୟୀକା ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ମଂଚରେ ସଂଗୀତ ପରିବେଷଣ କରି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇପାରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ସସ୍ମୀତା ଶୀର୍ଷକ ସଂଗୀତ ଭିତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା । କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୁଶିଲ କୁମାର ସୁତାର, ବିନାୟକ ସୁତାର, ଟୁକୁନା ପାତ୍ର, ସୌଭାଗିନୀ ମହାପାତ୍ର, ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦାଶ, ରୋଜାଲିନ ମହାନ୍ତି, ହିମାଂଶୁ ଶେଖର କର, ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ମଣ୍ଡଳ, ବୋନସ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ସଂଗୀତ ପରିବେଷଣ କରି ଶୋକାକୁଳ ସଂଗୀତ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଅଜିତ ସାମଲ, ବିନାୟକ ସାମଲ, ସ୍ୱର୍ଗତା ସାମଲଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତପନ କୁମାର ସାମଲ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସସ୍ମିତାଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ସାଇନୀ ତୁଷାରିକା ସାମଲକୁ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ରିର୍ବାଦ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପିତ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ / ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଦିନିକିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ କରି ସେଠାରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.