Tuesday , August 16 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ନିଷିଦ୍ଧ ସଂଗଠନ ଶିଖ୍ ଫର ଜଷ୍ଟିସ୍ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଆପ୍, ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକ ଅବରୋଧିତ

ନିଷିଦ୍ଧ ସଂଗଠନ ଶିଖ୍ ଫର ଜଷ୍ଟିସ୍ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଆପ୍, ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକ ଅବରୋଧିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ / ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨/୦୨/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର / MIB) – ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶିଖ୍ ଫର୍ ଜଷ୍ଟିସ୍ ସହିତ ବିଦେଶୀ ଭିତ୍ତିକ “ପଞ୍ଜାବ ପଲିଟିକ୍ସ ଟିଭି” ର ଆପ୍, ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅବରୋଧ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। (SFJ), ଏକ ସଂଗଠନ ଯାହା ଅନୈତିକ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ (ପ୍ରତିରୋଧ) ଅଧିନିୟମ, ୧୯୬୭ ଅନୁଯାୟୀ ବେଆଇନ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ଗୁପ୍ତଚର ଇନପୁଟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଚ୍ୟାନେଲ ଅନଲାଇନ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାର କରି ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। “ପଞ୍ଜାବ ପଲିଟିକ୍ସ ଟିଭି” ର ଡିଜିଟାଲ୍ ମିଡିଆ ଉତ୍ସକୁ ଅବରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ୧୮ ଫେବୃଆରୀରେ ଆଇଟି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଜ୍ଝଅବରୋଧିତ ଆପ୍ସ, ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକର ବିଷୟବସ୍ତୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଅସହଯୋଗ ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ଥିଲା; ଏବଂ ଭାରତର ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱ ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତା, ରାଜ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

 ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ ଚାଲିଥିବା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ନୂତନ ଆପ୍ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକର ଶୁଭାରମ୍ଭ ସମୟ ଧାର୍ୟ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭାରତର ସାମଗ୍ରିକ ସୂଚନା ପରିବେଶକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଏବଂ ଭାରତର ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱ ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରଖିବା କ୍ଷମତା ଥିବା ଭାରତ ସରକାର ସଜାଗ ରହିଛନ୍ତି।

About admin

Check Also

ସ୍ବାଧୀନତା ର ଅମୃତମହୋତ୍ସବ ଓ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ  ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି , ୧୫/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ପୁର ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣ ରେ ୭୬ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.