Tuesday , August 16 2022
Breaking News
Home / ନିର୍ବାଚନ / ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ : ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ୯ ନଂଜୋନ୍ – ବିଜେଡ଼ି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ ହେବ

ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ : ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ୯ ନଂଜୋନ୍ – ବିଜେଡ଼ି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ ହେବ

ଗରଦପୁର, ୦୩/୦୨/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକର ୯ ନଂ. ଜୋନ୍ ପୂର୍ବପରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । କାରଣ ଏହି ଜୋନ ରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଘର । ଏହି ଜୋନ୍ ବନ୍ତଳା, ତଳକୁସୁମା, ପଳସୁଧା, ତେଣ୍ଡାକୁଡା, ବଡବେତେରା ଓ ମଧୁଶାସନ ଭଳି ୬ଟି ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତକୁ ନେଇ ଗଠିତ । ତେଣ୍ଡାକୁଡ଼ା ୨୫ ଟି ୱାର୍ଡ଼, ମଧୁ ଶାସନ ୧୩ ଟି ୱାର୍ଡ଼, ବଡ଼ ବେତ୍ରା ୧୨ ଟି ୱାର୍ଡ଼, ପଳସୁଧା ୧୧ ଟି ୱାର୍ଡ଼ ଓ ତଳକୁସୁମା ୧୬ ଟି ୱାର୍ଡ଼ – ମୋଟ୍ ୬ ଟି ପଂଚାୟତର ୯୧ ଟି ୱାର୍ଡ଼କୁ ନେଇ ୯ ନମ୍ବର ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ଗଠିତ । ଏହି ୯ ନଂ. ଜୋନ୍ ରେ ୯୧ଟି ବୁଥ୍ ଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାର ୯୧୦ ।

               ଏଲିଜା ସ୍ୱାଇଁ

୨୦୦୭ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଓଡ଼ିଶା ଗଣ ପରିଷଦ (ଓଜିପି) ପ୍ରାର୍ଥୀଭାବେ କମଳଲୋଚନ ସେଠୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲାବେଳେ ୨୦୧୨ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ରେବତୀ ଶତପଥି,୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ଦେଖାଯାଇଛି ଗତ ତିନୋଟି ଯାକ ନିର୍ବାଚନରେ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଦବଦବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୯ ନଂ. ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ । ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ୯ ନଂ. ଜୋନ୍ ଟି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ରହିଛି । ବିଜେପି ତରଫରୁ ସୁଦୀପ୍ତା ପ୍ରଧାନ, ବିଜେଡି ତରଫରୁ ଏଲିଜା ସ୍ୱାଇଁ ଓ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ନାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରି ନିର୍ବାଚନ ରଣାଙ୍ଗନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଜେପି ତରଫରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ସୁଦୀପ୍ତା ପ୍ରଧାନ ପ୍ରଥମ କରି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିଜେପିର ଜଣେ ସକ୍ରୀୟ କର୍ମୀ ଅଟନ୍ତି ।

ସୁଦୀପ୍ତା ପ୍ରଧାନ

ତେଣୁ ଶ୍ରୀମତୀ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣି ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । କାରଣ ପୂର୍ବ ଦୁଇ ଥର ବିଜେପି ସମର୍ଥୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ମନୋବଳ ଦୃଢ଼ ଥିଲାଭଳି ମନେହୁଏ । ସେହିପରି ବିଜେଡି ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ଏଲିଜା ସ୍ୱାଇଁ ବିଧାୟିକାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ତଥା ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ବିଭିନ୍ନ କଲ୍ୟାଣକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁଫଳକୁ ପାଥେୟ କରି ନିର୍ବାଚନ ରଣାଙ୍ଗନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ କହୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀମତୀ ସ୍ୱାଇଁ ହେଉଛନ୍ତି ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ତରଫରୁ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ଅମୀୟ ରଂଜନ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ପତ୍ନୀ । ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ବହୁ କମ୍ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିବାରୁ ବିଜେଡି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରି ଏହି ଆସନଟି ମହିଳା ଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ଥିବାରୁ ଏଥର ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ।

           ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ନାୟକ

କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ନାୟକ ବିଭିନ୍ନ ପଂଚାୟତରେ ନିଜର ପାରମ୍ପରିକ ଭୋଟକୁ ପାଥେୟ କରି ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ସହିତ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିର ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନିତିକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଜୋନ୍ ରେ ବିଜେଡ଼ି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା ହେବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ପୁଅ ଲୋକରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଲଞ୍ଚ କରାଇଲେ କି ସାଂସଦ ଭତୃହରି ମହତାଵ ?

କଟକ ସଦର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ‘ ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ର ‘ ର ୭୫ତମ ଵର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.