Tuesday , August 16 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଜାନୁଆରୀ ୧୦ ରୁ ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳ. କଲେଜ୍ , ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲା ରହିବ

ଜାନୁଆରୀ ୧୦ ରୁ ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳ. କଲେଜ୍ , ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲା ରହିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭/୧/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ସରକାର ଗାଇଡ୍ଲାନ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୧୦ ରୁ ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜ୍ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏଥି ସହିତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିବା ନେଇ ଏସ୍ଆର୍ସି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସେହିପରି କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର ଏବଂ ହଷ୍ଟେଲ୍ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାରଖରୁ ବନ୍ଦ ରହିବ । ତେବେ ଚାଲିଥିବା ପରୀକ୍ଷା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଏସ୍ଆର୍ସି ଜାରି କରିଥିବା ଗାଇଡ୍ଲାନ୍ରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । କିନ୍ତୁ ୧୦ ତାରିଖ ପରେ କେବଳ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ନର୍ସିଂ କଲେଜ ଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲା ରହିବ। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକ ଅଫ୍ଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ପରେ ପିଲାଙ୍କ କ୍ଲାସ ପାଇଁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅନ୍ଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବେ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲା ରହିବ।
କଲେଜ, ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ ଅନଲାଇନ୍, ଭର୍ଚୁଆଲ୍, ଭିଡିଓ, ଶିକ୍ଷଣ ମୋଡ଼୍ ର ଅନ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ପଦ୍ଧତି ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ଲାସ୍ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହିପରି ଏକାଡେମିକ୍ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକର ସମସ୍ତ ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଜାନୁଆରି ୧୦ ତାରିଖ ଠାରୁ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହଷ୍ଟେଲରେ ନ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଗବେଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ର, ଯେଉଁମାନେ ଗବେଷଣା, ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ କାର୍ୟ୍ୟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିକ୍ଷାଗତ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ତେବେ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଦେଇ ରହିପାରିବେ। ସେ ସଂପର୍କରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର ଉପଯୁକ୍ତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସେହି କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରେ। ସଂପୃକ୍ତ ବିଭାଗଗୁଡିକ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିସ୍ତୃତ ଏସ୍ଓପି,ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ, ସର୍କୁଲାର ଆଣିବେ। ସମସ୍ତ ଚାଲୁଥିବା ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷଣଗୁଡିକ କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣକୁ ଅନୁକରଣ କରି ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅନୁଯାୟୀ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। କଲେଜ, ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର ଶିକ୍ଷାଦାନ ଏବଂ ଅଣଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚଳିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍, ଏକାଡେମିକ୍, ସେମି ଏକାଡେମିକ୍ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ୟ୍ୟ ଇତ୍ୟାଦି ଦାୟିତ୍ ତୁଲାଇବେ। କୋଭିଡ-୧୯ କାରଣରୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବାଓମେଟ୍ରିକ୍ ଉପସ୍ଥାନ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସୂଚନା।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆସନ୍ତା ୮ ତାରିଖ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ୬ଷ୍ଠରୁ ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ରହିବ। ତେବେ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ସମୟରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ସକାଳ ୫ଟାରୁ ନୂଆ କୋଭିଡ କଟକଣା ଲାଗୁହୋଇଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ରାତ୍ରିକାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ରାତ୍ରିକାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ଲାଗୁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଜିଠାରୁ ରାତି ୯ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା କେବଳ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ପାଇ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି ବୁଧବାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର (ଏସ୍ଆରସି) ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଚଳିତ ମାସ ୭ ତାରିଖ ସକାଳ ୫ଟାରୁ ଆସନ୍ତା ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ ତାରିଖ ସକାଳ ୫ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଏହି କଟକଣା ଜାରି ରହିବ। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସ୍ବାଧୀନତା ର ଅମୃତମହୋତ୍ସବ ଓ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ  ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି , ୧୫/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ପୁର ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣ ରେ ୭୬ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.