Thursday , January 20 2022
Breaking News
Home / ତାଜା ଖବର / ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ କୋଟଗଡ ବନବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଜୀବନ୍ତ ବଜ୍ର କାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର

ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ କୋଟଗଡ ବନବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଜୀବନ୍ତ ବଜ୍ର କାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୩୧/୧୨/୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଟଗଡ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ରୁ ଏକ ବିରଳ ବଜ୍ରକାପ୍ତା କୁ ଶିକାରୀ ମାନେ ଧରି ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚକ୍ରାନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ କୋଟଗଡ ବନ ବିଭାଗ ରେଞ୍ଜର ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ବେହେରା ଙ୍କ ନେତୃତ୍ବ ରେ ଏକ ଟିମ୍ ଶ୍ରୀରାମପୁର ଜଙ୍ଗଲ ମାଦାଗୁଡା ଠାରେ ବିକ୍ରୀ ପାଇଁ ଡିଲ ବେଳେ ଏକ ଜୀବନ୍ତ ବଜ୍ରକାପ୍ତା କୁ ଧରିଥିବା ବେଳେ ଶିକାରୀ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ରାଜ୍ୟ ରେ ବିରଳ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ରାକେଟ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ବେଳେ ପୁର୍ବରୁ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ ର ବାଲିଗୁଡ଼ା, କ. ନୂଆଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଦୁଇଟି ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଧରା ଯାଇଥିବା ବେଳେ କୋଟଗଡ ବନବିଭାଗ ଆଉ ଏକ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଧରିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଏଣୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ସଚେତନ ହେଲେ ଏଭଳି ବିରଳ ଜୀବ ଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ରହିବ ବୋଲି ଡିଏଫଓ ବିଶ୍ୱ ରାଜ ପଣ୍ଡା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଓଡିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

କଟକର ଏକ ବେଆଇନ୍ ଲିଙ୍ଗ ନିରୂପଣ ଲ୍ୟାବ ଉପରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ଚଢାଉ

କଟକ ସଦର , ୧୭/୦୧/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା):କଟକ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଲ୍ୟାଵରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *