Saturday , August 20 2022
Breaking News
Home / ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ / ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନଲାଇଫ ମୁ୍ୟଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଫଣ୍ଡର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନଲାଇଫ ମୁ୍ୟଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଫଣ୍ଡର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ,୧୫/୧୧/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ଲିମିଟେଡର ଏକ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ୍ ଏମସି ଲିମିଟେଡ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସେବା ସଂସ୍ଥା ଏବଂ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନଲାଇପ ମୁ୍ୟଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ  ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଫଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଆଧାରିତ ବିନିଯୋଗ ଥିମ ଅନୁସରଣ କରୁଥିବା ଏହା ଏକ ଖୋଲା ସମାପ୍ତ ଇକ୍ୱିଟି ସ୍କିମ୍ । ୨୦୨୧ ନଭେମ୍ବର ୧୫ରେ ଏହି ନିୟୁ ଫଣ୍ଡ୍  ଅଫର ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୦୨୧ ନଭେମ୍ବର ୨୯ରେ ବନ୍ଦ ହେବ ।

ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ହେଉଛି ସମୟ ଅବଧି ମଧ୍ୟସ୍ଥ  ଇକ୍ୱିଟି ସେକ୍ଟର ।  ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ଅନ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ପରିବର୍ତର୍ନ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଥାଏ ।  ଏହାକୁ ଏକ୍ସପାନଶନ, ପିକ୍, କଂଟ୍ରାକଶନ୍ ଏବଂ ସ୍ଲମ୍ପ୍ ଆଦି ଚାରୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଅବଧି ଏବଂ ଗତିଶୀଳତା ନିୟାମକ, ନୀତି, ସଂସ୍କାର, ଭୌଗୋଳିକ ରାଜନୀତି, ଘରୋଇ କିମ୍ବା ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ  ହୋଇଥାଏ ।

ଯେକୌଣସି ନିବେଶକ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟଗୁଡିକ ମାଧ୍ୟମରେ ନେଭିଗେଟ କରିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ । ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ପାଣ୍ଠି ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିବ । ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଆଧାରର ଏକାଧିକ ପାରାମିଟରର ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଏକ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ନିର୍ମାଣ ଡିଫେନସିଭ୍ ଏବଂ ନନ୍-ଡିଫେନସିଭ୍ ସେକ୍ଟରରେ ବିଭକ୍ତ କରିଥାଏ ।   ଏହି ଯୋଜନା ପାଇଁ ମାନଦଣ୍ଡ ସୂଚକାଙ୍କ ହେଉଛି ଏସ୍ ଆଣ୍ଡ୍ ପି ବିଏସ୍ଇ ୫୦୦ ଟୋଟାଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ । ଯାହା ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିର ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ଶିଳ୍ପକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥାଏ ।

ଏହି ଅବସରରେ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ଏଏମସି ଲିମିଟେଡର  ଏମଡି ଏବଂ ସିଇଓ ଏ.ବାଲାସୁବ୍ରମଣ୍ୟନ କହିଲେ, ଅର୍ଥନୀତି ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ସଂକୋଚନ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରେ । ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ଷେତ୍ରଗୁଡିକ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦାନ କରି ନଥାନ୍ତି । ଏଫଏମସିଜି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବଂ ଆଇଟି ଡିଭେନସିଭ୍ କ୍ଷେତ୍ରଗୁଡିକ, ସଂକୋଚନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଉନ୍ନତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଧାତୁ, ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ସିମେଂଟ ପରି ନନ୍ ଡିଫେନସିଭ୍ କ୍ଷେତ୍ର  ବିସ୍ତାର ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉନ୍ନତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି । ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ ପାଣ୍ଠି ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ନିବେଶର ସୁଯୋଗ ଚିହ୍ନଟ କରିବ ଏବଂ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବଂଟନକୁ ପରିଚାଳନା କରିବ ।

ଏହି ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଉପରେ ଆଧାର କରି ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ସ୍ଥିର କରିବ  ।  ଏକ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହୋଇ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ସହଜ କରିପାରିଥାଏ । ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ସନ ଲାଇଫ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ପାଣ୍ଠି ପରି ଏକ ଯୋଜନା ବିନିଯୋଗ ସୁଯୋଗର ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଏକ ବିନିଯୋଗ ମାଧ୍ୟମ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଏକ ବିଜନେସ୍ ସାଇକଲ୍ ଚକ୍ରର ପରିବର୍ତନ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସହିତ ସମାନ ହୋଇପାରିଥାଏ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଶାରଳା ସୂତାକଳ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବିରେ ତିର୍ତ୍ତୋଲରୁ  ଭୁବନେଶ୍ୱର ପଦଯାତ୍ରା

 ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୦୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ତିର୍ତ୍ତୋଲର ଶାରଳା ସୂତାକଳ ଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଦଯାତ୍ରା ତିର୍ତ୍ତୋଲ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଇଂ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.