Saturday , August 13 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଆଜି ମନେପଡେ ୨୨ ଵର୍ଷ ତଳର ସେହି ପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ମହାବାତ୍ୟା

ଆଜି ମନେପଡେ ୨୨ ଵର୍ଷ ତଳର ସେହି ପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ମହାବାତ୍ୟା

କଟକ ସଦର, ୨୯/୧୦/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଆଜି ହେଉଛି ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ତାରିଖ। ଠିକ୍ ଆଜିର ଦିନରେ ୧୯୯୯ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ତାରିଖ ଦୀର୍ଘ ୨୨ ତଳେ ସଂଗଠିତ ହୋଇଥିଲା ମହାପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ମହାବାତ୍ୟା।ସେହି ମହାବାତ୍ୟାନ ଛାପ ମନରୁ ଲିଭି ଲିଭି ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଉପକୂଳ ଜଗତସିଂହପୁର ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ଭୂଲିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ସେଦିନର ସେହି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଅନୁଭୂତିକୁ। ସେଦିନ ଥିଲା ୧୯୯୯ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ଗୁରୁବାର । ସକାଳୁ ସାରାଦିନ ଝିପି ଝିପି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ରାତିରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ୭୦ ରୁ ୮୦ କିମି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପଵନ। ରାତି ପାହିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ବଢିଲା ପଵନର ଵେଗ। କ୍ଷିପ୍ର ଗତିରେ ମାଡି ଆସିଲା ମୃତ୍ୟୁର ଫାସ । ଦୀର୍ଘ ୩୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ମହାବାତ୍ୟାର ମହାତାଣ୍ଡଵ। ପ୍ରକୃତିର କୃରତାରେ ସେଦିନ ସ୍ତବ ହୋଇଯାଇଥିଲା ବିଶେଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଏରସମା ଅଞ୍ଚଳ । ଆଜିଵି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁଖିନି ଲୁହ କି ଥମିନାହିଁ କୋହ । ମନେପକାଇ ଗୁମୁରି ଗୁମୁରି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ହରାଇଥିବା ସେହି ଜ୍ଞାତିପରିଜନଙ୍କୁ। ବାତ୍ୟା ବିଭୀଷିକାର ଵହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅନେକ ପୁରୁଣା କାହାଣୀ ଏଵେଵି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁଣିଵାକୁ ମିଳୁଛି। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ୧୭ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ୧୭ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର। ସଂପ୍ରସାରିତ ହେବ ମିଲେଟ ମିଶନ। ମିଲେଟ ମିଶନ ପାଇଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.