Tuesday , October 26 2021
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / କଟକରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଓ ପରଦା ଵିଵାଦ ପୁଣି ତେଜିଲା, ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

କଟକରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଓ ପରଦା ଵିଵାଦ ପୁଣି ତେଜିଲା, ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

କଟକ ସଦର, ୨୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ପାର୍ଵଣରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା କମ୍ ଓ ପରଦା କଟକଣା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଗଷ୍ଟ ୯ ର ଏସଓପିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ କାଏମ୍ ରଖିଵା ପରେ ଏହାକୁ କଟକିଆ ମାନିନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଵା ଵେଳେ ଏଵେ ପୁଣି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଵିଵାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। କଟକଣା ଯୋଗୁ ଜୀବିକା ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇ ମୂର୍ତ୍ତି ର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି,ପରଦା ହଟାଇଵା, ସାଜସଜା, ଵାଜାଵାଜି, ଗହଳି ଚହଳି ଉପରୁ ଏସଓପି ହଟାଇବାକୁ କଟକର ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପୀ ସଂଘ, ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଓ ପୂଜା ମଣ୍ଡପର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ମୂଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିଵ ଓ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ ଆୟୁକ୍ତ ଙ୍କୁ ପକ୍ଷଭୁକ୍ତ କରି ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଆବେଦନ କାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଓକିଲ ଅଭିଜିତ ପତି ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି।ଆଗକୁ ଉଚ୍ଚ ଅଦାଲତଙ୍କ କ’ଣ ରାୟ ଆସୁଛି ତାକୁ ନେଇ ଅପେକ୍ଷା ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୪୩୩ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ୬୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ – ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬/୧୦/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ସସ୍ମିତା ବେହେରା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୪୩୩ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *