Monday , January 17 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ହୀରାକୁଦର ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା – ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତି

ହୀରାକୁଦର ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା – ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତି

ସମ୍ବଲପୁର ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୬ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ଆଜି ସକାଳ ୧୦ ଟାରେ ଆଉ ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ପରେ ମୋଟ୍ ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି ରହିଛି । ହୀରାକୁଦର ଜଳଭଣ୍ଡାରର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଜଳଧାରଣ କ୍ଷମତା ୬୩୦ ଫୁଟ ରହିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୬୨୮.୧୦ ଫୁଟ ଜଳସ୍ତର ରହିଛି । ଏହାଛଡ଼ା ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ଭିତରକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଓ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟା ବେଳେ ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଇôବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହାକୁ ମିଶାଇଲେ ମୋଟ୍ ୨୦ ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହିରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରୁ ବନ୍ୟା ଜଳ ନିସ୍କାସନ କରାଯିବ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ବିଶ୍ୱ ଶାନ୍ତି ସର୍ବଧର୍ମ ପ୍ରାର୍ଥନା ଦିବସର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୬/୧/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଦିବ୍ୟ ଜୀବନ ସଂଘ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ ପରିସରରେ ଶ୍ରୀମା ସ୍ୱାମୀ ଦିବ୍ୟ ସ୍ୱରୁପାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *