Monday , January 24 2022
Breaking News
Home / କୃଷି / ୨୦୨୧-୨୨ ରବି ଫସଲ ଋତୁ ପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ସହାୟତା ରାଶି ୭୪୨.୫୮ କୋଟି ପ୍ରଦାନ

୨୦୨୧-୨୨ ରବି ଫସଲ ଋତୁ ପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ସହାୟତା ରାଶି ୭୪୨.୫୮ କୋଟି ପ୍ରଦାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଗଣପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ ଅବସରରେ ଚାଷୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟର ୩୭ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୨୦୨୧-୨୨ ରବି ଫସଲ ଋତୁ ପାଇଁ ୭୪୨.୫୮ କୋଟି ସହାୟତା ପଠାଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ୟା ବୋଲି କହିବା ସହ ଏମଏସପି, ଫସଲ ବୀମା ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ସାର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସ୍ୱଳ୍ପ ବୃଷ୍ଟିପାତ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ସତର୍କ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସ୍ଵାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥି  ନାରାୟଣ ଭୋଇଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ

କଟକ,୨୩/୧/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆସନ୍ତା ତ୍ରସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥି  ମାନଙ୍କର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ହେଉଥିବା ବେଳେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *