Friday , August 12 2022
Home / ବିଶେଷ / ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା, ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚତା ଅପରିର୍ବିତ ସହ ଅନ୍ୟ ସଵୁ କଟକଣା ବଳବତ୍ତର – କଟକିଆ ନିରାଶ

ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା, ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚତା ଅପରିର୍ବିତ ସହ ଅନ୍ୟ ସଵୁ କଟକଣା ବଳବତ୍ତର – କଟକିଆ ନିରାଶ

କଟକ ସଦର, ୧୦/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) : ଆସନ୍ତା ଦୂର୍ଗାପୂଜାରେ ମୂର୍ତ୍ତି ର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି, ପରଦା ହଟାଇବା ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କଟକଣାକୁ ଉଠାଇଵା ପାଇଁ କଟକରେ ଲଗାତର ଭାଵେ ପ୍ରତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲୁ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଦୁଇଦିନ ତଳେ ସରକାର ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭା ଭଵନରେ କଟକର ପୂଜା କମିଟି ଓ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଙ୍କୁ ନେଇ ଵୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆଲୋଚନା ପର୍ଯ୍ୟାଲୋଚନା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦୁଇଦିନ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ରହିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ପୂର୍ବରୁ ଲଗାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ କଟକଣା ବଳବତ୍ତର ରହିଥିଵା କଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ ଆୟୁକ୍ତ ପ୍ରଦୀପ ଜେନା ପ୍ରେସ ରିଲିଜ ରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ଭାବାବେଗକୁ ସରକାର ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରୁଥିବା ଵେଳେ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏପରି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି ଵୋଲି କହିଵା ସହିତ ସମସ୍ତେ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିଵାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କଟକିଆଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଥିବା ଵେଳେ ସଵୁ ତୁମ୍ଵିତୋଫାନର ଅବସାନ ଘଟିଛି। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୨୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଆଜି ସକାଳେ ୪ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଥିଲା …

Leave a Reply

Your email address will not be published.