Tuesday , September 28 2021
Breaking News
Home / ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି / ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ରକ୍ଷା  ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ

ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ରକ୍ଷା  ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୨୨/୦୮/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ପବିତ୍ର ବଳଦେବ ଜନ୍ମୋତ୍ସବ ଏବଂ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସକାଳୁ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି । ଏଥିସହିତ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ଆସିଥିବା ତିନୋଟି ପାଟ ତିଆରି ରାକ୍ଷୀକୁ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉ, ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଏବଂ ଭଉଣୀ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଲାଗି କରାଯାଇଥିଲା ।  ଶନିବାର ରାତିରେ ଏହି ତିନୋଟି ରାକ୍ଷୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ଆସି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ପହଁଚିବା ପରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଭଣ୍ଡାରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଆଜି ଦିଅଁମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ସମ୍ପନ୍ନପରେ ଏହି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ  ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଜଗତସିଂହପୁର ୨୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)–ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଳନ  ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ସଂଗ୍ରାମ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *