Sunday , July 3 2022
Home / ବିଶେଷ / ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ନୂଆଦିଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୮/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର):ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ୍  । ଏହି ଦିନ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ଦିନ  । ଚଳି ବର୍ଷ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସର ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ୍ୱ ରହିଛି କାରଣ ଏହି ବର୍ଷଆମେ ସମସ୍ତେ ସ୍ୱାଧିନତା ର୭୫ ତମ ବର୍ଷ ତଥା ଅମୃତ ବର୍ଷପାଳନ କରୁଛେ । ଲୋକତନ୍ତ୍ରରସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ଭାରତ ।ଏଥିପାଇଁ ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ସମର୍ପଣ ଭାବ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟକରିବାକୁ ହେବ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି, “କାହିଁ କେତେ ପିଢିର ବଳିଦାନ ପରେ ଆମ ସ୍ୱାଧିନତା ର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଏବଂ ବଳିଦାନର ବିଜୟ ହୋଇଥିଲା  । ମୁଁ ସେହି ସମସ୍ତ ମହାତ୍ମା ମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାପୂର୍ବକ ନମନ କରୁଛି  । ଏହା ସହିତ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ମନେପକାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  । ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, ତଥା ଆଗ ଧାଡିର ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଆଗକୁ ଆସି କାମ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ  । ପୁରା ଦେଶ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ କାମକୁ କେବେ ଭୁଲିବ ନାହିଁ  । ଭାରତରେ ଏବେ ଟିକାକରଣ ଦୃତ ଗତିରେ ଜାରି ରହିଛି  । ଯାହାକି ଏକ ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ  । ଅଲିମ୍ପିକ ଖେଳକୁ ମନେପକାଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି, “କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ  । ସେମାନେ ଦେଶର ଗୌରବକୁ ବଢାଇଥିଲେ ।

 

 

About admin

Check Also

ଇଣ୍ଡିଆବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ପ୍ରଚେତା

ଜୁନାଗଡ଼ , ୦୨ / ୦୭ /୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ରାକେଶ ବେମାଲ )- କଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ଼ ସହରର ପ୍ରଚେତା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *