Sunday , December 5 2021
Home / ବିଶେଷ / ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ନୂଆଦିଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୮/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର):ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ୍  । ଏହି ଦିନ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ଦିନ  । ଚଳି ବର୍ଷ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସର ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ୍ୱ ରହିଛି କାରଣ ଏହି ବର୍ଷଆମେ ସମସ୍ତେ ସ୍ୱାଧିନତା ର୭୫ ତମ ବର୍ଷ ତଥା ଅମୃତ ବର୍ଷପାଳନ କରୁଛେ । ଲୋକତନ୍ତ୍ରରସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ଭାରତ ।ଏଥିପାଇଁ ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ସମର୍ପଣ ଭାବ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟକରିବାକୁ ହେବ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି, “କାହିଁ କେତେ ପିଢିର ବଳିଦାନ ପରେ ଆମ ସ୍ୱାଧିନତା ର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଏବଂ ବଳିଦାନର ବିଜୟ ହୋଇଥିଲା  । ମୁଁ ସେହି ସମସ୍ତ ମହାତ୍ମା ମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାପୂର୍ବକ ନମନ କରୁଛି  । ଏହା ସହିତ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ମନେପକାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  । ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, ତଥା ଆଗ ଧାଡିର ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଆଗକୁ ଆସି କାମ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ  । ପୁରା ଦେଶ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ କାମକୁ କେବେ ଭୁଲିବ ନାହିଁ  । ଭାରତରେ ଏବେ ଟିକାକରଣ ଦୃତ ଗତିରେ ଜାରି ରହିଛି  । ଯାହାକି ଏକ ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ  । ଅଲିମ୍ପିକ ଖେଳକୁ ମନେପକାଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି, “କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ  । ସେମାନେ ଦେଶର ଗୌରବକୁ ବଢାଇଥିଲେ ।

 

 

About admin

Check Also

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଜୱାଦ ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ୪୮୨ ଜଣ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୪/୧୨/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବେଙ୍ଗାପସାଗରରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଗଭୀର ଅବପାତ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ‘ଜୱାଦ’ ବାତ୍ୟାର ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *