Friday , January 28 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ବାଲି ଖାଦାନ ରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢାଉ ,ଜେସିବି କୁ ୨୫ ହଜାର ଫାଇନ

ବାଲି ଖାଦାନ ରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢାଉ ,ଜେସିବି କୁ ୨୫ ହଜାର ଫାଇନ

ଭୁବନ ୦୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ବାଲି ଖାଦାନ ,ପଥର,ମୋରମ  ଖଣି ଇତ୍ୟାଦି ନିଲାମ ଦିଆଯାଇନଥିବା ବେଳେ ମାଫିଆ ମାନେ ଏହାର ସୁଯୋଗରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟ ଚୋରାଚାଲାଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ,ପୋଲିସ ଓ ବନ ବିଭାଗର ଚଢାଉ ସତ୍ୱେ ଚୋରା କାରବାର ରୀତିମତ ଚାଲିଛି । ଯେତିକି ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଆଦାୟ ହେଉଛି ତାଠାରୁ ଶହେ ଗୁଣ ଅଧିକ ରାଜସ୍ୱ କ୍ଷତି ହେଉଥିବା ସଂପର୍କରେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମାନେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ମୂଳୁ ମାରିଲେ ଯିବ ସରି ନ୍ୟାୟରେ ତହସିଲଦାର ପ୍ରଭାସ ବେହୁରା ଏବେ ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ବିଭିନ୍ନ ଖଣି ଖାଦାନ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଚଢାଉ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଭୁବନ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାର୍ଥାପୁର ନଦୀଘାଟ ବେଆଇନ ବାଲି ଖାଦାନରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଓଆର୧୬ସି-୩୧୮୩ ନମ୍ବର ବିଶିଷ୍ଟ ଜେସିବି ବାଲି ଉତୋଳନ କରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ଜେସିବି ଉପରେ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ କରିବା ସହ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଲାଲା ଲଜପତ ରାୟଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଯୁବ ସମାଜ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହେଲେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ଶେଷ୍ଠ୍ର ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇ ପାରିବ

ରଘୁନାଥପୁର,୨୮/୧/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲୋକସେବକ ମଣ୍ଡଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ପଞ୍ଜାବ କେଶରୀ ଲାଲା ଲଜପତ ରାୟଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *