Saturday , October 16 2021
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ବାଲି ଖାଦାନ ରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢାଉ ,ଜେସିବି କୁ ୨୫ ହଜାର ଫାଇନ

ବାଲି ଖାଦାନ ରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢାଉ ,ଜେସିବି କୁ ୨୫ ହଜାର ଫାଇନ

ଭୁବନ ୦୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ବାଲି ଖାଦାନ ,ପଥର,ମୋରମ  ଖଣି ଇତ୍ୟାଦି ନିଲାମ ଦିଆଯାଇନଥିବା ବେଳେ ମାଫିଆ ମାନେ ଏହାର ସୁଯୋଗରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟ ଚୋରାଚାଲାଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ,ପୋଲିସ ଓ ବନ ବିଭାଗର ଚଢାଉ ସତ୍ୱେ ଚୋରା କାରବାର ରୀତିମତ ଚାଲିଛି । ଯେତିକି ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଆଦାୟ ହେଉଛି ତାଠାରୁ ଶହେ ଗୁଣ ଅଧିକ ରାଜସ୍ୱ କ୍ଷତି ହେଉଥିବା ସଂପର୍କରେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମାନେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ମୂଳୁ ମାରିଲେ ଯିବ ସରି ନ୍ୟାୟରେ ତହସିଲଦାର ପ୍ରଭାସ ବେହୁରା ଏବେ ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ବିଭିନ୍ନ ଖଣି ଖାଦାନ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଚଢାଉ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଭୁବନ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାର୍ଥାପୁର ନଦୀଘାଟ ବେଆଇନ ବାଲି ଖାଦାନରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଓଆର୧୬ସି-୩୧୮୩ ନମ୍ବର ବିଶିଷ୍ଟ ଜେସିବି ବାଲି ଉତୋଳନ କରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ଜେସିବି ଉପରେ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ କରିବା ସହ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପଛୁଆ ବର୍ଗ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୱ ରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କଳାହାଣ୍ଡି ,୧୫/୧୦/ ୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ ସିଂହ) – ଜାତି ଆଧାରିତ ଜନଗଣନା, ତିନି ଗୋଟି କୃଷି ଆଇନ୍ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *