Friday , May 20 2022
Home / କୃଷି / ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍  ରେ ବୁଲିଲା କୃଷି ରଥ 

ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍  ରେ ବୁଲିଲା କୃଷି ରଥ 

ଗରଦପୁର, ୦୯/୦୪/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକର କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ସଶକ୍ତିକରଣ ନିମନ୍ତେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ବିଭାଗ ତରଫରୁ ବ୍ଲକ୍  ରେ କୃଷି ସଚେତନତା ରଥ ବୁଲୁଅଛି । ଏହି ରଥ ଗତ ୬ ତାରିଖରୁ ବୁଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଏହା ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ଲକ୍ ର ସମସ୍ତ ୧୮ଟି ପଂଚାୟତରେ ବୁଲି କୃଷକମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସଚେତନତା ବାର୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିବ । ଏହି ରଥ ସହିତ ଦୁଇ ଜଣ ଅଭିନେତା ସମ୍ବଲପୁରୀ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୃଷି ସମ୍ପକୀର୍ତ ସଚେତନତା ବାର୍ତା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ରଥରେ ବଳରାମ ଯୋଜନା, ସୋଲାର ପମ୍ପସେଟ୍ ଯୋଜନା, ଡାଲି ଫସଲରେ ଡିଏପି ସାର ସିଂଚନ, ବିହନ ବିଶୋଧନ, ରୋଗ, ପୋକ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଓ ପରିଚାଳନା, ସର୍ବୋପରି କରୋନା ସଚେତନତା ବାର୍ତା ସହିତ ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ଓ କୃଷକର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ବିଷୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ସହକାରୀ ବୈଷୟିକ ପରିଚାଳକ ଅଭୟ କୁମାର ପରିଡାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ କରାଯାଉଛି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

କନ୍ଧମାଳ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

କନ୍ଧମାଳ,୧୩/୦୫/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ପ୍ରାୟ ୬୦/୭୦ ଜଣ ଅକ୍ଷମ ( ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ) …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *