Wednesday , May 25 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଅନନ୍ତେଶ୍ଵର ମହାଦେବ ଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକ ବିଶ୍ଵ ଶାନ୍ତି ଯଜ୍ଞର ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି

ଅନନ୍ତେଶ୍ଵର ମହାଦେବ ଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକ ବିଶ୍ଵ ଶାନ୍ତି ଯଜ୍ଞର ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି

ମାହାଙ୍ଗା, ୨୦/୨/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଅଭୟ ଜେନା)- ମାହାଙ୍ଗା ଜଳେଶ୍ଵରପୁର ଗ୍ରାମର ଗ୍ରାମେଶ୍ଵର ଅନନ୍ତେଶ୍ଵର ମହାଦେବ ଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକ ବିଶ୍ଵଶାନ୍ତି ଯଜ୍ଞର ବୁଧବାର ଦିନ କଳସ ଶୋଭା ଯାତ୍ରା ପରେ ବିଦ୍ୱାନ ପଣ୍ଡିତ ମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଅଗ୍ନି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇ ମଣ୍ଡଳ ସ୍ଥାପନ ଓ ଦେବତାଙ୍କ ଆବାହନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପବିତ୍ର ମାଘ ସପ୍ତମୀ ତିଥିରେ ପ୍ରାତଃ ସମୟରୁ ଆରୋଗ୍ୟ କର୍ତ୍ତା ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ୟ୍ୟ ନାରାୟଣ ଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।ତତ୍ପରେ ଅନନ୍ତେଶ୍ଵର ଙ୍କ ଅଭିଷେକ ସହିତ ଶହସ୍ର ଆହୁତି ଓ ରୁଦ୍ର ସୁକ୍ତରେ ଆହୁତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା  ।   ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଳତୀ ସହିତ ପ୍ରଭୁ ଯଜ୍ଞ ନାରାୟଣ ଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପଣ୍ଡିତ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର କର,ଆଶିଷ କୁମାର ମିଶ୍ର,ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ପାଣି,ବ୍ରଜକିଶୋର କର,ଗଣେଶ୍ୱର ପଣ୍ଡା ,ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ ଦାଶ, ଜୟଦେବ ଦାଶ , ମନ୍ଦିର ପୂଜକ ରାଜକିଶୋର ତ୍ରିପାଠୀ, ବିରେନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ, କର୍ତ୍ତା-ଧନେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦତ୍ରିପାଠୀ , କତ୍ରି -ସ୍ନେହଲତା ତ୍ରିପାଠୀ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି । ନିରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ,ସୁରେଶ ମିଶ୍ର,ଜାଦବା ନନ୍ଦ ଦାଶ,ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ,ମହେନ୍ଦ୍ର ସାମଲ ସୁରେଶ ପ୍ରଧାନ ଙ୍କ ସହିତ ଗ୍ରାମବାସି  ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଗଠନରେ ଗଜପତି କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ଦେବଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର , ୨୫/୦୫/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )-: ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଗଠନର ଅନ୍ୟତମ ସୂତ୍ରଧର, ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *