Thursday , May 26 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଅମର ଶହୀଦ୍ ବଗାପୂଜାରୀଙ୍କ ୭୯ତମ ଆତ୍ମବଳିଦାନ ଦିବସ

ଅମର ଶହୀଦ୍ ବଗାପୂଜାରୀଙ୍କ ୭୯ତମ ଆତ୍ମବଳିଦାନ ଦିବସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୪/୦୨/୨୦୨୧ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଗାମୀ ୧୧ତାରିଖ ଦିନ ୧୧ଟା ସମୟରେ ଉମରକୋଟ ନିକଟସ୍ଥ ବଡଭରଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ ଠାରେ ଅମର ଶହୀଦ ବଗାପୂଜାରୀଙ୍କର ୭୯ତମ ଆତ୍ମ ବଳିଦାନ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ । ୧୯୪୨ମସିହା ଭାରତଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନରେ କୋରାପୁଟ ଜେଲରେ ଫେବୃୟାରୀ ୧୧ତାରିଖ ଦିନ ବି୍ରଟିଶ ସରକାରଙ୍କର ନିର୍ଯ୍ୟାତନାରେ ଶହୀଦ ହେଲେ । ନବରଙ୍ଗପୁର ମାଟିର ସେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଶହୀଦ୍ ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମବଳିଦାନ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ । ତେଣୁ ଉକ୍ତ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଦେଇ ସେହି ମହାନ୍ ଶହୀଦଙ୍କ ପ୍ରତି ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିବା କୁ ଆବାହକ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ପରମା ପୂଜାରୀ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

୪ଟି ଟ୍ରେନ ପୁନର୍ବାର ଚାଲୁ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପାରାଦୀପ,୨୫/୦୫/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )- ଆମ ପାରାଦୀପ ଆମ ପ୍ରଗତି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ବାପି ସର୍ଖେଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାରାଦୀପ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *