Thursday , May 26 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାମୀଣ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର 

ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାମୀଣ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର 

ଗରଦପୁର, ୨୨/୦୧/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-  ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗରଦପୁର ପଂଚାୟତସ୍ଥିତ ନଇନ୍ଦିପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବହୁମଖୀ ସଭା ଗୃହରେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାମୀଣ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଏକ ଛତୁଚାଷ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ବିଡ଼ିଓ ରଂଜିତ କୁମାର ମଲିକ  ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଗରଦପୁର ପଂଚାୟତ ସରପଂଚ  ସୁକାନ୍ତୀ ମୁଦୁଲୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲାବେଳେ ମହିଳା ମହାସଭା ସଭାନେତ୍ରୀ ସସ୍ମିତା ରାୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ମହିଳାମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ନେଇ ଏହାର ସଠିକ ବିନିଯୋଗ କରି କିଭଳି ସ୍ୱାବଲମ୍ବି ହୋଇ ପାରିବେ , ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ କୋଅର୍ଡ଼ିନେଟର ପ୍ରଭାତ ମହାନ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଛତୁ ଏକ ଲାଭଜନକ ଚାଷ  ହୋଇଥିବାରୁ ମହିଳା ମାନେ ଛତୁ ଚାଷ ମାଧ୍ୟମରେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ସହଜ ରାସ୍ତା ବୋଲି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୯ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୦ ଦିନ ଚାଲିବାର ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

୪ଟି ଟ୍ରେନ ପୁନର୍ବାର ଚାଲୁ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପାରାଦୀପ,୨୫/୦୫/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )- ଆମ ପାରାଦୀପ ଆମ ପ୍ରଗତି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ବାପି ସର୍ଖେଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାରାଦୀପ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *