Sunday , May 29 2022
Home / ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି / ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ମହାବୀରଙ୍କ ପୂଜା ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ମହାବୀରଙ୍କ ପୂଜା ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ପାରାଦୀପ,୧୪/୦୧/୨୦୨୧ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପବିତ୍ର ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ଜମ୍ବୋଦୀପଠାରେ ମହାବୀରଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସହିତ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗତ ୧୨ବର୍ଷ ତଳୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଆସୁଛି । ଚଳିତବର୍ଷ ୪ଦିନ ବ୍ୟାପି ଏହି ପବିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ପ୍ରତ୍ୟହ ଅନ୍ନପ୍ରସାଦ ସାଙ୍ଗକୁ ହୋମଯଜ୍ଞ ଓ ଭଜନ ସନ୍ଧ୍ୟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେଉଅଛି । ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜି ଶତାଧିକ ମହିଳା ଏକ ବିଶାଳ କଳସୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପାଇକା ନଦୀରୁ ବାହାରି ଯଜ୍ଞସ୍ଥଳୀ ନିକଟରେ ପହଂଚିିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରେ ମହାଯଜ୍ଞ ସମାପନ ହେବ । ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାନ୍ତି, କୋ÷ଶିକ ସାହୁ, ବିକ୍ରମ ମହାନ୍ତି, ବିବେକାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତି, ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ଦାସ, ବିକାଶ ମହାନ୍ତି, ରବିନ୍ଦ୍ର ନାଥ ଦାସ, ପ୍ରସନ୍ନ ଦାସ, ସରୋଜ କାନ୍ତ ସାହୁ ଓ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଏହି ମହାନ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦିତ ହେଉଅଛି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ପହଣା ତିକନପୁର ନଦୀ ବନ୍ଧ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଗରଦପୁର, ୨୮/୦୫/୨୦୨୨( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )-ପହଣା ଠାରୁ ତିକନପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଢ଼େ ୩ କିମି ବାମ ପାଶ୍ୱର୍ ଚିତ୍ରୋପôଳା ନଦୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *