Monday , January 17 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିସଭା

ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା  ୧୯/୦୫/୨୦୨୦(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର) – ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ମହାନ ଗାନ୍ଧୀବାଦୀ ନେତା ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବିଶିଷ୍ଟ ସମାଜସେବୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଭବାନୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିୟୋଗରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଗାନ୍ଧୀ ପଦଯାତ୍ରା ସ୍ମୃତି ପରିଷଦ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଏକ ଶୋକସଭା ସ୍ମୃତି ପରିଷଦର ଉପଦେଷ୍ଟା ତଥା କମିଟିର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ବିଧାୟକ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରାଙ୍କ ଆହ୍ୱାନକ୍ରମେ ଶିକ୍ଷାବିତ ଭଜକୃଷ୍ଣ ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସ୍ମୃତିଚାରଣସଭାରେ ଭବାନୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମ, କାରାବରଣ, ଗାନ୍ଧୀ ଆଦର୍ଶରେ ଜୀବନ ବ୍ୟାପି କାର୍ଯ୍ୟକରିବା,ମହାନ ଦେଶଭକ୍ତ ପ୍ରବାଦ ପୁରୁଷ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁତା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ସାମାଜିକ ଦ୍ୱରତ୍ୱ ରକ୍ଷାକରାଯାଇ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତହୋଇଥିଲା । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନାମବନ୍ଧୁ ଧଳ,ପ୍ରଫେସର ଅଜୟ ରାଉତସ୍ମୃତି ପରିଷଦର ଆବାହକରାଜେଶ ପଣ୍ଡା,ଶିବ ପ୍ରସାଦ ବଳ,ଆଲୋକସାହୁ,ସ୍ମୃତି ପରିଷଦର ସଂଯୋଜକ ଡଃ.ଗଦାଧର ମଲ୍ଲିକ,ଫକିର ଓଝା,ଦୁର୍ଗାଶିଷ ମହାନ୍ତି  ପ୍ରମୁଖ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ଦିବଙ୍ଗତ ଆତ୍ମାର ସଦଗତି ନିମନ୍ତେ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ବିଶ୍ୱ ଶାନ୍ତି ସର୍ବଧର୍ମ ପ୍ରାର୍ଥନା ଦିବସର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୬/୧/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଦିବ୍ୟ ଜୀବନ ସଂଘ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ ପରିସରରେ ଶ୍ରୀମା ସ୍ୱାମୀ ଦିବ୍ୟ ସ୍ୱରୁପାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *