Friday , October 22 2021
Breaking News
Home / କୃଷି / ମାଛଚାଷ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ମାଛଚାଷ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଆଳି, ୨୯/୧୦/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ସ୍ୱୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମାଛଚାଷ କରିବାର ପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆଳି ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ମତ୍ସ୍ୟ ଧିକାରୀ ମମତା ମହାରଣା ଏବଂ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଡିଓ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ପୃଷ୍ଟି ଯୋଗଦେଇ ମହିଳାମାନେ କିପରି ମାଛଚାଷ କରି ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇପାରିବେ ସେ ଉପରେ ବୁଝାଇଥିଲେ । ଆଳି ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷ ବିଭାଗର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ମନୋରଂଜନ ମହାପାତ୍ର ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୩୫ ସ୍ୱୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ୧୫୦ରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସତ୍ୟଭାମା ଜେନା ଶିବିର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ମୋଦୀ ଓ ଶାହାଙ୍କ କୁଶପୁତଳିକା ଦାହ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୫/୧୦/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ୟାୟ, ଅତ୍ୟାଚାର, କୃଷକ ଗଣହତ୍ୟା. କୃଷକ ଓ  ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ଆଇନ, ଉକôଟ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *