Tuesday , October 19 2021
Breaking News
Home / ବିଶେଷ /   ଧର ଦଣ୍ଡାରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ 

  ଧର ଦଣ୍ଡାରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ 

ଗରଦପୁର, ୨୭/୦୮/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପାଟକୁରା ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଟକୁରା ଗ୍ରାମର ଧର ଦଣ୍ଡା ଠାରେ ଆଜି ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି । ପାଟକୁରା ଗ୍ରାମର ‘ବାବାଜୀ  ବେହେରା ସୋସିଆଲ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ’ ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଆଯାଇ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଉଳ, ଆମ୍ବ, ନିମ୍ବ, ବର, ଓସ୍ତ, ଚାଖୁଣ୍ଡା, ପଣସ, ବେଲ, ଆକାଶିଆ, ନୀଳଗିରି ଆଦି ୧୦ ପ୍ରକାରର ୨୫ ଗୋଟି ମୂଲ୍ୟବାନ ଚାରା ଗଛ ଗୁଡିକ ରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଚାରା ଗଛ ଗୁଡିକୁ ସୁରକ୍ଷା କରାଯିବା ପାଇଁ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁଡା ଲଗା ଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟ୍ରଷ୍ଟର ମୂଖ୍ୟ ପ୍ରଦିପ୍ତ  କୁମାର ବେହେରା, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟା ଶ୍ରମତୀ ଅହଲ୍ୟା ଲେଙ୍କା, ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ନାୟକ, ଭଗବାନ ବାରିକ୍, ଜଗବନ୍ଧୁ ବେହେରା, ପ୍ରକୃତିମିତ୍ର ଉଦୟନାଥ ଚୌଧୁରୀ, ପ୍ୟାରି ମୋହନ ବେହେରା ଓ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଇ ଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସମାଜସେବୀ ବଟକୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୯/୧୦/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଡେରାବିଶ ପଂଚାୟତ ସମିତିର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସମାଜସେବୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ବଟକୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *