Saturday , December 4 2021
Home / ଶିକ୍ଷା / ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଫୋକସ : ୪୫ ମିନିଟ ବଦଳରେ ଦେଢ଼ ଘଂଟିଆ ପିରିୟଡ଼

ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଫୋକସ : ୪୫ ମିନିଟ ବଦଳରେ ଦେଢ଼ ଘଂଟିଆ ପିରିୟଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ନିଷ୍ପତି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ପରୀକ୍ଷାରେ ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଭଲ କରୁନାହାନ୍ତି । ସାଧାରଣଭାବେ ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ବିଷୟରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଭଲ କୁନଥିବା ଦେଖାଯାଉଥିବାରୁ ସେହି ୩ ଟି ବିଷୟକୁ ଫୋକସ କରାଯିବ । ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏହି ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଏଣିକି ୪୫ ମିନିଟ ପରିବର୍ତେ ଦେଢ଼ଘଂଟା ପିରିୟଡ଼ ରେ ଶିକ୍ଷା ଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସିମିର ରଂଜନ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି । ସେହିଅନୁସାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକ ରୁଟିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଦେଢ଼ଘଂଟା ସମୟ ମିଳିଲେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଉପରୋକ୍ତ ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ପଚାରି ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ଦୂର କରି ପାରିବେ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ସଂକ୍୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୦୨/୧୨/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଢେଙ୍କାନାଳ ର କୁଞ୍ଜକାନ୍ତ ସ୍ଥିତ ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଗତ ଦୁଇଦିନ ପୂର୍ବେ ୪ଜଣ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *