Saturday , August 20 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ହିରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ ଛାଡ଼ିବ ୧୪ ତାରିଖରେ

ହିରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ ଛାଡ଼ିବ ୧୪ ତାରିଖରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦/୦୮/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖ ଦିନ ହିରାକୁଦ ଡ଼୍ୟାମ ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ ଛାଡ଼ିବ । ହିରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଜଳ ଧାରଣ କ୍ଷମତା ୬୩୦ ଫୁଟ ଥିବାବେଳେ ବର୍ତମାନ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଜଳସ୍ତର ୬୦୯ ଫୁଟରେ ପହଂଚିଛି । ଏହି ଜଳସ୍ତର ୬୧୫ ଫୁଟ କୁ ଡ଼େଇଁବା ମାତ୍ରେ ଜଳଭଣ୍ଡାରରୁ ଜଳ ଛଡ଼ାଯିବ । ବର୍ତମାନ ଯେଉଁ ଅନୁସାରେ ବର୍ଷା ହେଉଛି , ତାହାକୁ ଲକ୍ଷ କରି ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖ ରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇ ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ ବିଦ୍ଧିବଦ୍ଧଭାବେ ଛଡ଼ାଯିବ । ସେଥିପାଇଁ ମହାନଦୀ ପାଶ୍ୱର୍ଜିଲା ଗୁଡ଼ିକୁ ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି । ୧୪ ତାରିଖ ଦିନ ୧୧ ଟା ବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ସମସୟ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ବନ୍ୟାଜଳ ଛଡ଼ାଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ମହାନଦୀ ଶଯ୍ୟାରେ କେହି ନରହିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯଦି ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ବଢ଼େ ତେବେ ୧୪ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ହିରାକୁଦ ଜଳ ଛାଡ଼ିପାରେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଏ.କେ.ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ମହା ଆଡମ୍ବରରେ  ପାଳିତ

କଟକ,୧୯/୦୮/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର) : କଟକ ସଦର  ୪୨ ମୌଜା ଦଧିବାମନପୁର  ସ୍ଥିତ ଏ.କେ.ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ ମହା ଆଡମ୍ବରରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.