Wednesday , June 29 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ସାଲେପୁର ଓ ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକରେ ଶିଳ୍ପାଂଚଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ସାଲେପୁର ଓ ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକରେ ଶିଳ୍ପାଂଚଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬/୦୭/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଇଡକୋ ଦ୍ୱାରା ସାଲେପୁର ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକରେ ଦୁଇଗୋଟି ଶିଳ୍ପାଂଚଳ ଯଥା- ଚୌଦ୍ୱାର ଶିଳ୍ପାଂଚଳରେ ୪୧୧.୯୯୦ ଏକର ଓ ଜଗତପୁର ନିୟୁ ଶିଳ୍ପାଂଚଳରେ ୩୪୩.୧୯୦ ଏକର ଶିଳ୍ପାଂଚଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି । ଚୌଦ୍ୱାର ଶିଳ୍ପାଂଚଳରେ ୧୧୨ଗୋଟି ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥାକୁ ୧୯୫.୭୩୭ ଏକର ଓ ଜଗତ୍ପୁର ନିୟୁ ଶିଳ୍ପାଂଚଳରେ ୬୨୦ ଗୋଟି ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥାକୁ ୨୪୦.୦୩୪ ଏକର ଜମି ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସାଲେପୁର ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ବିଧାନସଭାରେ ଆଗତ ଲିଖିତ ପ୍ରଶ୍ନ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୨୨ ରେ ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ଉତର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ରଥ ଯାତ୍ରା ଆଉ ଦୁଇଦିନ – ବ୍ରହ୍ମ ତାଳଧ୍ୱଜ ରଥର କପଡ଼ା ତିଆରିରେ ନିମଗ୍ନ ଦରଜୀ ସେବକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୨୮/୬/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥ ଯାତ୍ରା ପରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ତୁଳସୀ କ୍ଷେତ୍ରର ସିଦ୍ଧ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *