Friday , August 12 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ୩ ମାସରେ ୬୦୨ ଶିଶୁ ନିଖୋଜ – ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୂଚନା

୩ ମାସରେ ୬୦୨ ଶିଶୁ ନିଖୋଜ – ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୂଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧/୦୭/୨୦୧୯ ( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )- ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରୁସମୁଦାୟ ୬୦୨ ଜଣ ଶିଶ୍ୁ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ନିଖୋଜ୫୦୨ ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୯ ଜଣଙ୍କର ଓ ୧୦୦ଜଣ ନାବାଳକ ମଧ୍ୟରୁ ୩୧ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି ।ଏନେଇ ତିନି ମାସରେ ସମୁଦାୟ ୫୫୦ଟି ମାମଲା ରୁଜୁହୋଇଛି । ବିଧାୟକ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରଉତର ଦେଇ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନି ସାହୁଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ୨୦୧୮ରେ ୪୫୯ ଜଣନାବାଳକ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୮୫ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଥିଲା । ସେହିଭଳିଏହି ବର୍ଷ ୧୮୭୫ ଜଣ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୮୫୪ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନମିଳିଥିଲା । ୨୦୧୮ରେ ସମୁଦାୟ ୨୧୧୬ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ୧୦୧୭ରେ୪୯୧ ଜଣ ନାବାଳକ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୦୯ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନମିଳିଥିଲା । ସେହିପରି ୧୩୬୦ ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟରୁ ୭୩୭ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନମିଳିଥିଲା । ୨୦୧୭ରେ ସମୁଦାୟ ୧୬୭୮ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା । ୨୦୧୬ମସିହାରେ ୫୦୧ ଜଣ ନାବାଳକ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦୮ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଥିଲା । ସେହିଭଳି ୧୨୯୧ ଜଣ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୭୦୦ ଜଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ବର୍ଷ ୧୬୫୮ ଟି ମାମଲା ରୁଜୁହୋଇଥିଲା ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଖୋଲିଲା ହିରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ର ଆଉ ୪ ଟି ଗେଟ୍ , ୧୪ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଗତକାଲି ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ହିରାକୁନ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ୧୦ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.