Sunday , June 26 2022
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ନକଲି ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ  ପର୍ଦ୍ଦାଫାସା

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ନକଲି ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ  ପର୍ଦ୍ଦାଫାସା

ଜୟପାଟଣା, ୨୧/୦୭/୨୦୧୯ ( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର )- ଗତ କିଛିବଷ ର୍ହେଲା ବାରମ୍ବାର ଓଡିଶାରେ ନକଲି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିଲା । ଏବେ ସରକାର ଏହି ନକଲି ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଠାବ କରିବା ପାଇଁ ଅଂଟା ଭିଡିଛନ୍ତି । ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାସଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ବିଭିନ  ଜିଲ୍ଲାରେ  ଯାଂଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଯାଂଚ ହୋଇଥିବା ଅନୁସାରେ ବହୁ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେଇ ଚାକିର କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି ଓ ଚାକିରି ସମୟରେ ସି.ଟି., ବି.ଇ.ଡି, କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ଚାକିରୀ ସମୟରେ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ସାର୍ଟିଫିକେଟକୁ ସଂଗ୍ରହ  କରି ଜିଲ୍ଲାଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଯାଇଛି । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଯାଂଚ ହେବବୋଲି ଦାୟୀତ୍ୱରେ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରକାଶକରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଏଭଲି ପଦକ୍ଷେପ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କିପରି ନକଲି ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ପର୍ଦାଫାସ କରିବ ତାହା ଦେଖିବାକୁମିଲିବ ।ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ମୌଳିକ ସୁବିଧା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳର ନୂତନ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଲାବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

କନ୍ଧମାଳ,୨୬/୦୬/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଖଜୁରୀପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲାବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୨୦୧୨ ମସିହାରୁ ସାଂସଦ ପୋଷ୍ୟ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *