Monday , December 6 2021
Breaking News
Home / ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ / ପୁଣୀଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ

ପୁଣୀଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ

ପାରାଦ୍ୱୀପ ୨୫/୦୬/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପୁଣିଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ । ପାରାଦ୍ୱୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ପ୍ରାୟ ୧୭୫୨ପରିବାର ନିଜର ଚାଷ ଜମି ହରାଇଥିବା ବେଳେ ନିଜ ଭିଟାମାଟି ମଧ୍ୟ ହରାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଜମି ହରାଇ ଥିବା ପରିବାର ମଧ୍ୟର ଜଣଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ଟାଳଟୁଳ ନିତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ଜମି ହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କରି ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କେବଳ ପ୍ରତିଶୃତି ଛଡା କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କୃଷକ ମଂଚ । ଅନେକ ଥର କମ୍ପାନୀର ଏଭଳି ଟାଳଟୁଳ ନିତି ପାଇଁ ଶେଷରେ ସୋମବାର ଠାରୁ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଅନର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି । ସବୁଠାରୁ ବଡକଥା ହେଉଛି ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ପାରାଦ୍ୱୀପର ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ନେତା ସାମିଲି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିିଛି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଦୁଇ ଦିନିଆ ପାରାଦୀପ ଗସ୍ତରେ କେନ୍ଦ୍ର ଜାହାଜ ଚଳାଚଳ ରାଷ୍ଟମନ୍ତ୍ରୀ ସାନ୍ତନୁ ଠାକୁର

ପାରାଦୀପ,୨୬/୧୧/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ର ଜାହାଜ ଚଳାଚଳ,ବନ୍ଦର ଓ ଜଳମାର୍ଗ ବିଭାଗର ରଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ  ସାନ୍ତନୁ ଠାକୁର ଦୁଇ ଦିନିଆ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *