Monday , December 6 2021
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ସନାତନ ବ୍ରହ୍ମ କୌବଲ୍ୟ କ୍ଷିତି ଜ୍ୟୋତି ଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ 

ସନାତନ ବ୍ରହ୍ମ କୌବଲ୍ୟ କ୍ଷିତି ଜ୍ୟୋତି ଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ 

ପାଟକୁରା ,୧୮/୦୬/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପାଟକୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୋତାରୀ ଆଶ୍ରମ ନିକଟସ୍ଥ ରତନପୁର ଗ୍ରାମର ରତ୍ନବଟ ଧାମରେ ଗତକାଲି ଜ୍ୟୋଷ୍ଠ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ଅବସରରେ ୨ୟ ବାର୍ଷିକ ସନାତନ ବ୍ରହ୍ମ କୌବଲ୍ୟ କ୍ଷିତି ଜ୍ୟୋତି ଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଆଶ୍ରମରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷରୁ ନାମ ଯଜ୍ଞ,ଅଗ୍ନି ଅଧିବାସ,ସୂର୍ଯ୍ୟପୂଜା,ଶାଲା ପୂଜନ,ପାଶ୍ୱର୍ ଦେବତା ପୂଜନ,ମୂଖ୍ୟ ଦେବତା ପୂଜନ, ଯଜ୍ଞାହୁତି ପ୍ରଦାନ,ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା ଅପରାହ୍ନରେ ଯଜ୍ଞ ଉତ୍ସବର ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ମହାଙ୍ଗା ଆଶ୍ରମର ବିରଂଚି ନାରାୟଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ସାଲେପୁରରୁ ପପୁ ବାବା ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଉପସ୍ଥିତ ଅନୁଗାମୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରବଚନ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଯଜ୍ଞ ଉତ୍ସବରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରୁ ଶତାଧିକ ଅନୁଗାମୀ ଭକ୍ତମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଆୟୋଜକ ନିରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।  ପୂର୍ବ ଦିନ ଯଜ୍ଞ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଅଙ୍କୁରାରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଜୱାଦ ବାତ୍ୟା ଜନିତ ବର୍ଷାରେ ସହର ସମେତ ଗ୍ରାମାଂଚଳ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୫/୧୨/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ଜୱାଦ ବାତ୍ୟା ଜନିତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ସମେତ ସହରର ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମାଂଚଳର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *