Sunday , June 20 2021
Home / ବିଶେଷ / ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ ପରିସରରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଗଦା

ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ ପରିସରରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଗଦା

ସାଲେପୁର, ୩୧/୦୭/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର / ଅଭୟ ଜେନା) : ସହର ଠାରୁ ଗ୍ରାମାଂଚଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରିବେଶକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ନିର୍ମଳ କରିବାପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବ୍ୟାପକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବାବେଳେ ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ ପରିସରରେ ଏବେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆମାନ ଗଦା ହୋଇ ପରିବେଶକୁ ପୁତିଗନ୍ଧମୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ ପରିସରରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ଗଦା ହୋଇ ରହିଛି । ଫଳରେ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ଏହି ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ପଚି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ସେହିପରି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବ୍ଲକ୍ ପରିସରରେ ଗଦା ହୋଇଥିବା କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆକୁ ସଫା କରାଯାଉନାହିଁ । ବ୍ଲକ୍ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଳିଆମାନ ଗଦା ହୋଇ ରହିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅପର ପକ୍ଷରେ ପରିବେଶକୁ ସୁନ୍ଦର ଓ ନିର୍ମଳ କରିବାପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସ୍କୁଲ ପିଲାମାନଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱଚ୍ଛଭାରତ ଯୋଜନାରେ ନିଜର ଅନୁଷ୍ଠାନ ପରିବେଶକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ରଖୁଥିବାବେଳେ ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆମାନ ଗଦା ହୋଇ ରହିଛି । ବ୍ଲକ୍ ପ୍ରଶାସନ ଏହାକୁ ସଫା କରିବାପାଇଁ କୌଣସି ଉଦ୍ୟମ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ଏହାନେଇ ଦୈନଦିନ ବ୍ଲକ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ବେଦାନ୍ତ ପକ୍ଷରୁ ଓଡ଼ିଶାର କଳାହାଣ୍ଡିରେ ୨୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଲୋକାର୍ପିତ

• ଓଡ଼ିଶାର ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ସମାରୋହରେ ଏହି ହସ୍ପିଟାଲ କୁ ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *