Wednesday , June 23 2021
Breaking News
Home / ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ / ପୁଣୀଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ

ପୁଣୀଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ

ପାରାଦ୍ୱୀପ ୨୫/୦୬/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପୁଣିଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଳାଇଲେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ । ପାରାଦ୍ୱୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ପ୍ରାୟ ୧୭୫୨ପରିବାର ନିଜର ଚାଷ ଜମି ହରାଇଥିବା ବେଳେ ନିଜ ଭିଟାମାଟି ମଧ୍ୟ ହରାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଜମି ହରାଇ ଥିବା ପରିବାର ମଧ୍ୟର ଜଣଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ଟାଳଟୁଳ ନିତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ଜମି ହରା କୃଷକ ଏକତା ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କରି ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କେବଳ ପ୍ରତିଶୃତି ଛଡା କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କୃଷକ ମଂଚ । ଅନେକ ଥର କମ୍ପାନୀର ଏଭଳି ଟାଳଟୁଳ ନିତି ପାଇଁ ଶେଷରେ ସୋମବାର ଠାରୁ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଅନର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି । ସବୁଠାରୁ ବଡକଥା ହେଉଛି ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ପାରାଦ୍ୱୀପର ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ନେତା ସାମିଲି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିିଛି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦରର ପୁନର୍ବାର କିର୍ତୀମାନ ସ୍ଥାପନ – ୨୪ ଘଂଟାରେ ୩୦ ଜାହାଜ ପରିଚାଳନା

ପାରାଦ୍ୱୀପ,୩୧/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦରର ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଭାଗ (ମେରାଇନ୍ ବିଭାଗ) ବନ୍ଦରରେ ଜାହାଜ ଓ ପଣ୍ୟ କାରବାର ପରିଚାଳନା ଏକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *