Sunday , January 26 2020
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ୱାଇଏମସି ପକ୍ଷରୁ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧିଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉସôବ ପାଳିତ

ୱାଇଏମସି ପକ୍ଷରୁ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧିଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉସôବ ପାଳିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୫/୧୦/୨୦୧୯ ( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ୱାଇଏମସି ପରିସରରେ ଜାତିର ଜନକ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ର ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉସôବ ମହାଆଡମ୍ବର ସହକାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସମଗ୍ର ମାନବ ସମାଜ ପାଇଁ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଶାନ୍ତି, ପ୍ରୀତି, ସତ୍ୟ ଓ ଅହିଂସା ର ଅମ୍ଲାନ ଆଲୋକ ବର୍ତିକା ବୋଲି ଆୟୋଜିତ ଏହି ୧୫୦ତମ ଉସôବ ଅବସରରେ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ୱାଇଏମସିର ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ନାୟକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ଏକ କର୍ମଶାଳା ଶୀର୍ଷକ ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ଅହିଂସା ଉପରେ ବକ୍ତାମାନେ ନିଜ ନିଜର ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଦେଢଶହରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ସେମାନଙ୍କର ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ କେବଳ ଦେଶରେ ନୁହେଁ ବିଶ୍ୱରେ ଶାନ୍ତି କିପରି ଫେରି ଆସିବ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ବକ୍ତାମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ୱାଇଏମସିର ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ଶ୍ରୀ ନାୟକ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ବିଶ୍ୱରେ କିଭଳି ଶାନ୍ତି ଓ ଭାତୃତ୍ୱ ଭାବପରିଲକ୍ଷିତ ହେବ ସେ ସଂପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ । କର୍ମଶାଳାରେ ବୁଦ୍ଧିଜିବୀମାନଙ୍କର ସୁଚିନ୍ତିତ ବକ୍ତବ୍ୟ ତଥା ଦେଶ ଓ ବିଶ୍ୱ ଗଠନରେ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ଅହିଂସାନୀତିକୁ ଆପଣାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତାପ୍ରକଟ କରିବାକୁ ଶ୍ରୀ ନାୟକ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୱାଇଏମସିର ଅଚୁ୍ୟତ ରାଉତ, ପ୍ରତୀମା ଦିଗାଲ ଓ ବହୁ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ୨୦୨୦ ପୂର୍ବ ସଂଧ୍ୟାରେ ମାନନୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀ ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ ୨୫, ୨୦୨୦ ମୋର ପ୍ର୍ରିୟ ଦେଶବାସୀ, ୧. ୭୧ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ, ମୁଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *