Monday , December 9 2019
Home / ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ / ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣା ଏଡ୍ସ୍ ଓ ମଧୁମେହ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣା ଏଡ୍ସ୍ ଓ ମଧୁମେହ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ପାରାଦ୍ୱୀପ ୧୩/୧୧/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପାରାଦ୍ୱୀପ ଠାରେ ଚାଲିଥିବା କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଓଡମାସ ସମେତ ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦର, ଇଫକୋ, ଆଇଓସିଏଲ ପ୍ରଭୃତି ସଂସ୍ଥାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଓ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଷ୍ଟଲମାନ ଖୋଲିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଏହି ମହୋସôବରେ ପାରାଦ୍ୱୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମାଗଣା ଏଡ୍ସ୍ ଓ ମଧୁମେହ  ରୋଗ ପରିକ୍ଷା ଶିବୀର ଖୋଲାଯାଇଛି । ବନ୍ଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟ ର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ଏଡ୍ସ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସମିତି ସହଯୋଗରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଏହି ଶିବୀର ୮ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ । ତେବେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଷ୍ଟଲ ଅପେକ୍ଷା ଏଥିରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜନସାଧାରଣ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ତେବେ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ ଷ୍ଟଲ ଖୋଲାଯାଇଥିବାରୁ ବନ୍ଦର କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସାଧାଣରେ ପ୍ରସଂସା କରାଯାଇଛି ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଛାତ୍ର,ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜାପାନୀଜ ଏନସେଫାଲାଇଟିଜ  ଟିକାଦାନ

ରଘୁନାଥପୁର, ୦୫/୧୨/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ତଅଁରା ପଂଚାୟତ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମର ଜୟପ୍ରକାଶ ଶିକ୍ଷା ନିକେତନରେ ଛାତ୍ର,ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଜାପାନୀଜ ଏନସେଫାଲାଇଟିଜ  …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *