Thursday , September 19 2019
Breaking News
Home / ଶିକ୍ଷା / ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଫୋକସ : ୪୫ ମିନିଟ ବଦଳରେ ଦେଢ଼ ଘଂଟିଆ ପିରିୟଡ଼

ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଫୋକସ : ୪୫ ମିନିଟ ବଦଳରେ ଦେଢ଼ ଘଂଟିଆ ପିରିୟଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ନିଷ୍ପତି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ପରୀକ୍ଷାରେ ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଭଲ କରୁନାହାନ୍ତି । ସାଧାରଣଭାବେ ଗଣିତ, ଇଂରାଜୀ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ବିଷୟରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଭଲ କୁନଥିବା ଦେଖାଯାଉଥିବାରୁ ସେହି ୩ ଟି ବିଷୟକୁ ଫୋକସ କରାଯିବ । ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏହି ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଏଣିକି ୪୫ ମିନିଟ ପରିବର୍ତେ ଦେଢ଼ଘଂଟା ପିରିୟଡ଼ ରେ ଶିକ୍ଷା ଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସିମିର ରଂଜନ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି । ସେହିଅନୁସାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକ ରୁଟିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଦେଢ଼ଘଂଟା ସମୟ ମିଳିଲେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଉପରୋକ୍ତ ୩ ଟି ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ପଚାରି ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ଦୂର କରି ପାରିବେ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ଅନ୍ତେଶ୍ୱର ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୧୭/୦୯/୨୦୧୯( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା): ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲେଣ୍ଡୁରା ଭଗବାନପୁର ଅନ୍ତେଶ୍ୱର ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *