Sunday , January 26 2020
Breaking News
Home / ବିଶେଷ / ଏଣିକି  ଅନଲାଇନରେ  ମିଳିବ  ପୋଲିସ୍  ଗାଡ଼ିର  କାଗଜପତ୍ର

ଏଣିକି  ଅନଲାଇନରେ  ମିଳିବ  ପୋଲିସ୍  ଗାଡ଼ିର  କାଗଜପତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୯/୦୯/୨୦୧୯(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପୋଲିସ ନିଜେ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବାବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ସନ୍ଦେହକୁ ଦୂର କରିବାକୁ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ଏକ ଅଭିନବ ପଦକ୍ଷେପ ଆପଣାଇଛି  । ଏଣିକି ଅନଲାଇନ ରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିର କାଗଜପତ୍ର ମିଳିପାରିବ । ୱେବଲାଇନ୍ ରେ ଗଲେ ଯିଏ କେହିବି ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିର ଡକ୍ୟୁମେଂଟକୁ ଯାଂଚ କରିପାରିବ  । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଥିବା ଦ୍ୱନ୍ଦ ଦୂର ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଲିସ କମିଶନର୍ ଡ. ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ  ।ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ସରକାରୀ ଗାଡ଼ିକୁ ଛାଡ଼ିଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  । ଏପରିକି   ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କିଛି ଲୋକ ତିନୋଟି ସରକାରୀ ଗାଡ଼ିକୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ  । ସେମାନେ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  । ଏହା ପରେ ରାଜମହଲ ଛକରେ ପୋଲିସ ଓ ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲା  । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୋଲିସକୁ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଥିବା ଦ୍ୱନ୍ଦକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିର ଡଳ୍ୟୁମେଂଟ ୱେବସାଇଟ୍ ରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତିି ନିଆଯାଇଛି  । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About admin

Check Also

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ୨୦୨୦ ପୂର୍ବ ସଂଧ୍ୟାରେ ମାନନୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀ ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ ୨୫, ୨୦୨୦ ମୋର ପ୍ର୍ରିୟ ଦେଶବାସୀ, ୧. ୭୧ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ, ମୁଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *